coin

Bluzelle (BLZ) Token  Nedir? Bluzelle (BLZ) Token  Fiyat Analiz. Bluzelle (BLZ) Token    Teknik Analiz.

Bluzelle (BLZ) Token  Nedir? Bluzelle (BLZ) Token  Fiyat Analiz. Bluzelle (BLZ) Token    Teknik Analiz.

Bu başlık altında Bluzelle (BLZ) Token  nedir sorunu yanıtlayıp,  Bluzelle (BLZ) Token  Fiyat Analizi ve Bluzelle (BLZ) Token  Teknik Analizi yapacağız.

Tanımı:

Bluzelle, yaratıcı ekonomi için merkezi olmayan bir depolama ağıdır.

Bluzelle,  sanatçı, müzisyen, bilim adamı, yayıncı vs.’ye  ait fikri mülkiyetin korunması için yüksek güvenlikli  veri depolama, dosya depolama, oracles (Oracle kompleks ve çok miktardaki verilerin güvenli bir ortamda korunabildiği, bilgilerin parça halinde değil bir bütün şeklinde tutulduğu, hızlı bir şekilde birden çok kullanıcının istenilen bilgiye erişimini sağlayabildiği veri tabanı yazılım programıdır) ve daha fazlasıdır. NFT’ler (NFT, dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimidir. NFT’ler fotoğraflar, videolar, ses ve diğer dijital dosya türleri gibi öğeleri temsil etmek için kullanılabilir.) ve DeFi (DeFi, Merkeziyetsiz Finans, süreç içerisinde hiçbir merkezi bir yapı barındırmayan ve tamamiyle blokzinciri üzerinde çalışan yazılımların işleyişi yönettiği finans ekosistemidir.) için özeldir.

Bluzelle’nin temel ürünlerinin tümü verilerle ilgilidir ve Tendermint Blockchain tarafından desteklenmektedir:

Bluzelle DB – yazılım geliştiricilerin bilgi depolaması için merkezi olmayan bir veritabanı

Bluzelle Oracles – Defi uygulamaları için yüksek hız ve yüksek güvenlik sağlayan gerçek anlamda merkezi olmayan bir fiyatlandırma kahini

Bluzelle Staking – BLZ sahiplerinin şu anda tokenlerini stake edebilecekleri ve depolama ve fiyatlandırma verileri sağlamak için ödüller kazanabilecekleri yer.

İnternet adresi: https://bluzelle.com/

Piyasa Bilgileri: (7 Aralık 2021 itibari ile)

Bluzelle (BLZ) Token’in   bugünkü fiyatı (anlık) 0.26 USD, Anlık CoinMarketCap sıralamasında  499. sıradadır. Dolaşımdaki arz  miktarı 316.228.7953 adettir ve dolaşımdaki arzın değeri  83.736.522 USD’dir. Toplam Arz miktarı 500.000.000 adettir. Güncel verileri aşağıdaki adresten alabilirsiniz.

https://coinmarketcap.com/currencies/bluzelle/

Fiyat Analizi: 

Bluzelle (BLZ) Token   23Aralık 2020 tarihinde en düşük değeri olan 0.0452 USD seviyesini gördükten sonra başlayan yükselişi  28   Mart  2021 tarihinde 0.6679 USD olan zirve seviyesine kadar devam etmiştir. Akabinde coin piyasalarına gelen düzeltme hareketi ile Bluzelle (BLZ) Token  da 20 Temmuz 2021 tarihinde   0.1105 USD seviyesine kadar inmiştir. Bu noktadan sonra başlayan yükseliş 0.4180 USD değerine kadar sürmüştür. 4 Aralık 2021 tarihinde coin piyasasındaki sert düşüşe ayak uyduran BLZ Token orta vadeli düşüş trendini kırsa da bugünkü  sert bir düzeltme hareketi ile tekrar orta vadeli yükseliş trendinin üzerine oturmuştur. Bugün itibari ile, 0.26 USD seviyelerinde olan yükseliş trend çizgisi desteği  üzerinde kalması halinde yükseliş hareketinin devamı gelecektir. Bu durumda düşüş trend çizgisi direnç noktası olan 0.3930 USD seviyesi dikkatle takip edilmelidir, buranın yukarı yönlü kırılması halinde yükseliş  eski zirve seviyesi olan 0.6679 USD seviyelerine kadar devam edebilir.  Bu arada 0.4544 ve 0.5478 USD seviyeleri ara dirençler olacaktır.  Orta vadeli trend çizgisinin kırılması halinde Uzun Vadeli Yükseliş  Trend çizgisine kadar (bugün itibari ile 0.1550 USD değeri olup zamanla trend çizgisinin eğimine göre destek noktası da yükselecektir.) geri çekilmenin devamı beklenebilir.   Uzun vadeli trend çizgisi seviyelerine yakın yerlerden alım denenebilir, ancak; trend çizgisinin altına sarkması halinde özellikle vadeli işlem yapanlar için stop koymakta fayda vardır.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

 

Bir Cevap Yazın