coin

Centric Rise (CNR) ve Centric Swap (CNS)   Token  (Coin) Nedir?  Centric Rise (CNR) ve Centric Swap (CNS)   Token  (Coin) Nasıl İşler? Centric Swap (CNS)   Token  (Coin) Fiyat Analizi –Teknik Analizi

Centric Rise (CNR) ve Centric Swap (CNS)   Token  (Coin) Nedir?  Centric Rise (CNR) ve Centric Swap (CNS)   Token  (Coin) Nasıl İşler? Centric Swap (CNS)   Token  (Coin) Fiyat Analizi –Teknik Analizi

Bu başlık altında,  Centric Rise (CNR) ve Centric Swap (CNS)   Token nedir, nasıl çalışır sorularına cevap verip, merkezi ve merkezi olmayan coin piyasasında işlem gören Centric Swap (CNS)   Token’in fiyat analizini yapacağız.

Centric Rise (CNR) ve Centric Swap (CNS)   Token  Nedir?  Centric Rise (CNR) ve Centric Swap (CNS)   Token  Nasıl Çalışır?

Centric, sağlam ekonomi üzerine inşa edilmiş yenilikçi bir çift jetonlu dijital para birimi ve merkezi olmayan blok zinciri protokolüdür. Centric’in çift jetonlu modeli, talepte devam eden değişiklikleri karşılamak için jeton arzını kendi kendine düzenlediği için benimsemeyi ödüllendirir ve zaman içinde dengelenir.

Centric’in çift jetonlu modelini oluşturan iki jeton, Centric Rise (CNR) ve Centric Swap (CNS) olarak adlandırılır. CNR, sabit bir fiyatla işlem yaptığı ve saatlik büyüme sağladığı için benzersizdir, CNS ise normal bir kripto para birimi gibidir ve piyasa tarafından belirlenen fiyattan işlem görür. Centric Rise, herhangi bir zamanda Centric Swap karşılığında kullanılabilir ve bunun tersi de geçerlidir.

Centric Rise’ı tutmak, Centric Swap’taki yatırımınız üzerinden önceden belirlenmiş saatlik kazançlar sağlar. Çünkü,  Centric Rise’ın değeri her saat Centric Swap’a göre artar. Projenin başlarında,  Centric Rise (CNR) tutanları teşvik etmek için, yüksek oranda Centric Swap (CNS) dağıtılırken zamanla bu oran fiyat istikrarı oluşturmak için düşmektedir.

Centric’in sabit getirisi nasıl çalışır?

Centric Rise (CNR), Centric protokolü tarafından zorunlu kılınan önceden belirlenmiş bir fiyattan işlem görür ve Centric protokolü dengelendiğinde her saat artar.

Centric Swap (CNS) hangi fiyattan işlem görüyor olursa olsun, 1 CNS her zaman 1 ABD doları CNR sabit döviz kuru üzerinden CNR’ye dönüşür. Bu, CNR fiyatı her saat arttığında, bir önceki saate göre biraz daha fazla CNS verdiği anlamına gelir.

Sabit getiriden nasıl yararlanılır?

Centric’in sabit getirisinden yararlanmak için, Centric Swap’ınızı (CNS) Centric Rise’a (CNR) dönüştürmeniz ve Centric protokolü dengelendiği anda CNR tutuyor olmanız gerekir.

Centric protokolü her saat başında dengelendiğinde, CNR yerine CNS tutuyorsanız, saatlik getirinizden vazgeçmiş olursunuz. CNR’yi ne kadar uzun tutarsanız, veriminiz o kadar yüksek olur.

Sentetik-istikrarlı bir para birimini nasıl oluşturuyoruz?

Centric ile, tamamen sentetik-istikrarlı bir para biriminin, yani her türlü mevcut varlıktan bağımsız ve kendi başına aktifleştirilen bir para biriminin koşulları  oluşturulmuştur. Bunu başarmak için zaman içinde Centric protokolü, piyasa değeri Centric Swap’ın piyasa değeriyle eşit olana kadar Centric Rise arzını yönetmek için çalışır.

Ağ konsensüsü.

İki token’in piyasa değeri eşit olduğunda sentetik-istikrarlı bir para birimi oluşur, bu noktada “ağ konsensüsü” denilen şeye ulaşılır.

Ağ konsensüsünün gerçekleşmesi için, Centric Swap’ın açık piyasada 1 ABD Doları karşılığında işlem görüyor olması gerekir. 1 USD’de, Centric Swap’ın piyasa değeri, Centric Rise’ın korunan piyasa değeri ile eşittir.

Ağ konsensüsüne nasıl ulaşırız.

Centric Swap’ın fiyatı 1 USD’nin altındaysa, Centric Rise’ın zımni piyasa değeri çok yüksektir. Bu senaryoda, Centric Rise arzı yakılır ve fikir birliği dönene kadar ağın büyümesini kısıtlar. 1 USD’den ne kadar fazla sapma olursa, Centric Rise arzı o kadar hızlı yanar.

Centric Swap fiyatı 1 USD’nin üzerindeyse, Centric Rise’ın korunan piyasa değeri çok düşüktür. Bu senaryoda, ağın boyutu yeniden aşırı değerli hale gelene kadar kontrolsüz olarak şişirilir.

İnternet adresi: https://www.centric.com/                    

Piyasa Bilgileri: (31Aralık 2021 itibari ile)

Centric Swap (CNS) Token Maksimum arz miktarı  belirsizdir, sabit değildir.  Maksimum 1.000.000.000 (1 Milyar) adet Centric Rise (CNR) vardır . CNS, CNR karşılığında 1 CNS = CNR fiyatı/CNR döviz tutarı sabit oranında basılabilir veya 1 CNR = CNS döviz tutarı/CNR fiyatı sabit bir oranda CNR karşılığında yakılabilir. An itibari ile 9.544.066.447,88 CNS dolaşımdadır, 1 CNS = 0,000329 USD olup buna göre dolaşımdaki piyasa değeri $3.135.667,05 USD, toplam piyasa değeri $66.770.743,58 USD’dır. Değişen fiyatına göre güncel piyasa değerini https://explorer.centric.com linkinden öğrenebilirsiniz.

Fiyat Analizi: 

Öncelikle şunu belirtmek isteriz; Centric Swap(CNS) token merkezi ve merkezi olmayan borsalarda alınıp satılabilirken,  Centric Rise (CNR) token sadece sitesi üzerinden CNS karşılığında alınır ve CNR token da CNS token’a dönüştürülebilmektedir. Serbest piyasada işlem gören CNS token sığ piyasası nedeniyle merkezi borsalarda bile oldukça birbirinden farklı değerlerde işlemler görebilmektedir. Örneğin Hotbit’de  3 Nisan 2021 tarihinde en yüksek 0.004506 USD, Bitglobal’de aynı tarihte en yüksek 0.008 USD görmüştür. Hotbit’de 5 Ekim 2021 tarihinde ün düşük 0.000099 USD değerini görmüşken, Bitglobal’de aynı tarihlerde 0.00015 USD seviyelerindedir. Tersi şekilde 01 Ocak 2022 tarihinde Hotbit’de ve Bitglobal’de 0.00033 USD seviyelerinde işlem görürken Bitglobal’de anlık 0.000199 USD’ye kadar düşmüştür.  Teknik analizin, çok sığ piyasası nedeniyle bu tokenda başarılı sonuçlar vermeyeceği görüşüyle belirtilen en düşük değerlere yaklaşması halinde alınması (şu anda bulunduğu seviyelerin dibe yakın olduğu söylenebilir), projenin  amacı CNS token’in değerinin 1 USD’ye eşitlemek olduğu düşünülürse uygun görünen bir kar noktasından satılması denenebilir. Ancak; söylendiği gibi sığ piyasası göz önüne alınarak işlem yapmakta fayda var.

Yatırım Tavsiyesi  Değildir

 

Bir Cevap Yazın