coin

Flow coin (token) Nedir? 

Flow (FLOW)  coin (token) Nedir? 

Flow; yeni nesil oyunlar, uygulamalar ve onlara güç veren, dijital varlıkların temelini oluşturacak biçimde tasarlanmış hızlı, merkeziyetsiz ve geliştirici dostu bir blockchain ağıdır. Flow, büyük ölçekli tüketici blockchain projelerine (CryptoKitties, Dapper Cüzdan, NBA Top Shot gibi) imza atmış bir ekip tarafından hayata geçirilen tek katmanlı blockchain.

FLOW token                                   

FLOW token (“FLOW”), Flow ağının yerel para birimidir. Yeni, kapsayıcı ve sınırsız bir dijital ekonomi altyapısı oluşturmak için kilit rol üstlenmektedir. Flow dijital altyapı olarak düşünülürse, FLOW token da ağa güç veren yakıt denilebilir. FLOW, ağ için gerekli olan para birimi ve zincir üstündeki tüm uygulamaların çalışması için kullanılıyor. FLOW, uzun vadeli rezerv varlık mantığında çalışabildiği gibi, tüm Flow ekonomisi için ödeme yöntemi olarak da tasarlanmıştır. Token; doğrulayıcı, geliştirici ve kullanıcılar tarafından FLOW ağına katılmak ve ödül kazanmak için kullanılıyor. Ayrıca işlem ücretleri ve gelecekte protokolde yapılacak değişiklikler için yönetişime dahil olmak için de işleme konulacak.

Flow ekosistemi

Flow blockchain, ana akım tarafından benimsenmesi için sıfırdan tasarlanmış. Aynı zamanda, protokol katmanına kullanılabilirliği artıracak özellikler ekleyen tek blockchain ağıdır. Önde gelen geliştiriciler ve dünyanın en büyük markalarından bazıları şimdiden Flow üzerinde uygulama geliştiriyor ve üst düzey içeriklere erişerek tamamen yeni deneyimler ortaya çıkarıyor.

Flow; en büyük eğlence markaları, geliştirme stüdyoları ve girişim destekli girişimlerden oluşan zengin bir ekosisteme sahip. Flow ekosisteminin ortakları arasında Warner Music, Ubisoft, NBA ve UFC gibi küresel IP markalar; Animoca Brands, Sumo Digital ve nWay dahil olmak üzere önde gelen oyun geliştiricileri; Circle ve Binance gibi kripto para alanının liderleri; ayrıca yüksek büyüme elde eden yeni nesil girişimler arasında yer alan Opensea gibi projeler bulunuyor.

Flow Neden Farklı?

Mevcut çözümlerden öğrenen ve onları geliştiren Flow şunları sunuyor:

  • Çok rollü mimari: Flow; ağın merkeziyetsiz yapısını bölmeden ya da küçültmeden, milyarlarca kullanıcıya hizmet verecek şekilde ölçeklenmesini mümkün kılacak biçimde tasarlanmış.
  • Kaynak odaklı programlama: Flow ağının akıllı sözleşmeleri, kripto varlıklar ve uygulamalar için kolay ve güvenli bir programlama dili olan Cadence ile yazılmış.
  • Geliştirici ergonomisi: Yükseltilebilir akıllı sözleşmelerden Flow Emulator’a kadar pek çok kolaylık sağlayan özellik barındıran bu ağ, topluluk için değerli ürünler oluşturmak isteyenlere özel tasarlanmış.
  • Tüketici karşılama: Flow, itibari para (fiat) birimlerinden kripto paraya dönüşüm için güvenli ve zahmetsiz yöntemler sağlayan ödeme platformları içererek ana akım tüketicilere kolaylık sağlar.

Flow protokolünün geliştiricileri

Dapper Labs, Flow blockchain’in yanı sıra CryptokittiesDapper ve NBA Top Shot gibi projelerin de arkasındaki ekip. 2018’de kurulan Dapper Labs, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara yeni nesil dijital etkileşim seçenekleri sunmak için blockchain teknolojisini kullanıyor. Blockchain destekli uygulamalar, sevdikleri markalarla kullanıcıları yakınlaştırabilir, dahil oldukları topluluklarda gerçek anlamda pay sahibi haline gelmelerini sağlayabilir ve tüketicilerin kendi başlarına geliştiricilik yapmalarına imkan sunabilir. Halka açık şirket haline gelen Dapper Labs’ın ortakları arasında NBA ve NBPA, Warner Music Group ve UFC gibi isimler bulunuyor. Dapper Labs’e yatırım yapan önemli isimler arasında Andreessen Horowitz, Union Square Ventures, Venrock, Google Ventures, Samsung yer alırken; Dreamworks, Reddit, Coinbase, Zynga ve AngelList gibi markaların da kurucuları projeye destek sunmuş durumda.

İnternet adresi: https://flow.com/

Piyasa Bilgileri: (10 Ocak 2022 itibari ile)

FLOW token’in  bugünkü fiyatı 7,88 USD, Anlık CoinMarketCap sıralamasında  54. sıradadır. Dolaşımdaki arz  miktarı 316.835.587 FLOW  coin (token) dir ve piyasa değeri 2.498.142.547 USD’dir.

Güncel verileri aşağıdaki adresten alabilirsiniz.

https://coinmarketcap.com/tr/currencies/flow/

Fiyat Analizi: 

FLOW token, Binance’da  30 Temmuz 2021 tarihinde işlem görmeye başlamış ve ilk günkü işleminde en düşük ve en yüksek 18.31 -35.61 USDT değerlerini görmüştür. Sonrasında 2022 yılı sonunda en düşük değeri olan 0,68 dolar değerine kadar düşmüştür. Genel yükselişle birlikte 1,45 dolarlara kadar çıkan coin aşağı yönlü salınımına devam etmektedir. Şu an 0,85 dolar seviyelerinde olan coinde destek noktaları 0,81 ve 0,64 dolar seviyeleridir. aşağıdaki kısa vadeli düşüş trendini kırması halinde bir önceki tepe noktasına kadar çıkış beklenebilir.

Flow coin analiz

Yatırım Tavsiyesi  Değildir.

 

Bir Cevap Yazın