coin

Render Token (Rndr) Nedir? Render Token-Coin Fiyat Analizi.

Render Token Nedir? Ne İşe Yarar?

Render Network, render (Render, iki boyutlu veya üç boyutlu resim, video, animasyon gibi modellemeleri ilgili bilgisayar yazılımlarından çıktı olarak üreten bir işlemdir. Render kelime öbeği İngilizce rendering kelimesinden türetilmiştir, bu işleme tam Türkçe olarak sunuş , işlemek, derlemek de diyebiliriz.) işleri yapmak isteyen kullanıcıları, renderler  işlemek için boşta GPU’ları (Grafik İşlemci (GPU): GPU denilen şey adeta ekran kartının beynidir. Aktarılan tüm görüntü işlemlerini ve görüntülerin hesaplamalarını, işlemcinize yansıtmaksızın, ekran kartı üzerinde gerçekleştiren yonga olarak tanımlanmaktadır.) olan kişilerle bağlamak için tasarlanmıştır. Kullanıcılar,  Octane Render kullanarak işleme işlerini almak ve tamamlamak için GPU’larını  Render Ağı’na bağlar. Kullanıcılar, render işini yapan kişiye RNDR gönderecek ve OTOY, işlemi kolaylaştırmak ve Render Network’ü çalıştırmak için küçük bir RNDR yüzdesi alacaktır.  Bu GPU sahipleri, boşta kalan GPU’larını Render Ağına kaydettirdikten sonra “Bağlantı Operatörleri” olur ve RNDR Jetonları kazanabilirler. Bunu, dosyalarını Operatörlere atandıkları Render Network’e gönderen ve “Creators” olarak bilinen, render çalışması ihtiyacı olan kullanıcılardan gelen işleri kabul ederek yaparlar.  Render, ağı korumak ve işlemi kolaylaştırmak için ödenen RNDR’nin küçük bir yüzdesini alır.

İhraç miktarı 536.87 Milyon adet olan Render Tokenin 144.11 Milyon adedi dolaşımdadır. 15.11.2021 tarihi itibari ile 4.2 dolar seviyesinin üzerinde işlem gören tokenda an itibari ile 600 Milyon Dolar üzerindeki değeri ile coin piyasasında değer olarak 1.504. sıradadır.

Fiyat Analizi:

2021 Mart ayı sonlarında 2.70 dolar seviyelerine kadar çıkan Render Network fiyatı, coin piyasasındaki yaşanan düzeltme hareketi ile 2021 Haziran ayı içerisinde 0.35 dolar seviyelerine kadar gerilemiştir. 2021 Mart ayındeki zirve seviyesinin geçilmesi ile ile hızlanan yükselişi 15.11.2021 tarihi itibari ile 4.20 dolar seviyesinin üzerinde işlem görmektedir. Bu seviyelerin üzerinde kalabilmesi halinde 6.5 dolar seviyesi direnç noktası olacaktır. Geri çekilmelerde eski tepe noktası 2.70 dolar seviyesi kuvvetli destek noktası olacaktır. Sınırlı işlem hacmi nedeniyle sert hareketler yaşayan render token yatırımcılarına dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Bir Cevap Yazın