coin

Rose (Oasis Network) Coin Nedir?

 

Oasis Network (Rose) Nedir?

Oasis, önde gelen gizlilik etkin ve ölçeklenebilir katman-1 blok zinciri ağıdır ve Web3 ve güç DeFi, GameFi, NFT’ler, Metaverse, Veri tokenizasyonu ve Veri DAO’ları için yeni nesil bir temel sağlamak üzere yüksek verim ve düşük gas ( Gas, Ethereum blokzincirindeki işlemlerin gerçekleştirilmesi için gereken maliyetlerin hesaplanmasında kullanılan bir ölçü birimidir. ) ücretlerini güvenli mimariyle birleştirir. Oasis, web3’ü ileriye taşıyacak bir proje olması nedeniyle  en çok yatırım yapılan iki blok zincirinden biridir ve sektördeki en hızlı büyüyen geliştirici ağlarından birine sahiptir.

Teknoloji

 • Daha iyi ölçeklenebilirlik ve artırılmış çok yönlülük için fikir birliği ve yürütmeyi, Konsensüs Katmanı ve ParaTime Katmanı olmak üzere iki katmana ayırır
 • Konsensüs ve yürütmenin ayrılması, birden fazla ParaTimes’ın işlemleri paralel olarak işlemesine izin verir; bu, bir ParaTime’da işlenen karmaşık iş yüklerinin diğerinde daha hızlı, daha basit işlemleri yavaşlatmayacağı anlamına gelir.
 • Oasis Network, Konsensüs Katmanında Toplamalar için yerel desteğe sahip tek katman-1 blok zinciridir
 • ParaTime Katmanı tamamen merkezi değildir ve herkesin kendi ParaTime’ını geliştirmesine ve oluşturmasına izin verir. Her ParaTime, gizli bilgi işlem, açık veya kapalı komiteler ve daha fazlası gibi belirli bir uygulamanın ihtiyaçlarını karşılamak için ayrı ayrı geliştirilebilir.
 • Ağın gelişmiş tutarsızlık algılaması, aynı güvenlik düzeyi için daha küçük bir çoğaltma faktörü gerektiren Oasis’i parçalama ve parachainlerden daha verimli hale getirir.
 • Halihazırda ağda Oasis çekirdek ekibi tarafından oluşturulmuş 3 ParaTimes var.
 • EVM Uyumlu ParaTime olan Emerald ParaTime, Solidity geliştiricilerinin karşılaştığı yüksek ücretler ve düşük verim gibi sorunları çözmek için inşa edildi. Emerald, işlem hacmini saniyede 1.000’e çıkararak ve ücretleri Ethereum’a kıyasla %99+ oranında azaltarak bu sorunların her ikisini de çözer. Bu, daha fazla kullanıcının ağı kullanabileceği ve ağ üzerinde oluşturabileceği anlamına gelir.
 • Gizli akıllı sözleşme ParaTime olan Cipher ParaTime, Oasis’in benzersiz bir şekilde destekleyebileceği özelliklere sahip olacak – mahremiyeti koruyan akıllı sözleşmeler. Emerald’da olduğu gibi, ek gizlilik koruma özellikleriyle yüksek verim, anında kesinlik ve düşük ücretler sunar. Cipher, DEX’lerin önden yürütülen işlemleri durdurmasına, NFT kullanıcılarının varlıklarını özel olarak korumalarına ve potansiyel olarak trilyonlarca kredi ve borç verme piyasalarının geleneksel finanstan kilidini açmasına olanak tanır.
 • Parcel ParaTime, gizli veri depolama, yönetişim ve ParaTime hesaplaması olan Parcel’in halihazırda Nebula Genomics, Genetica ve BMW gibi kurumsal ortakları var ve bunları insan genomik verileri gibi özel verileri depolamak için kullanıyor. Parsel, yönetişim, gizli hesaplama ve verilerin özel analizini sağlar. Uygulama geliştiricileri, gizliliği koruyan veri depolama, yönetişim ve hesaplamayı uygulamalarına entegre etmek için Parsel SDK’sını kullanabilir. Parsel ayrıca herhangi bir veriyi bir NFT’ye dönüştürebilen veri belirteç motorudur. Bu işlevselliği, insanların oluşturdukları verilerin kontrolünü geri almalarını, bunları riske atabilecekleri ve ödüller kazanabilecekleri varlıklara dönüştürmelerini ve böylece yeni bir sorumlu veri ekonomisi yaratmasını öngörüyoruz.

Oasis Network’ü Benzersiz Kılan Nedir?

Gizlilik-Etkin Katman-1 Blok Zinciri: Oasis Ağı, dünyanın önde gelen ölçeklenebilir, gizlilik-etkin blok zinciridir. Oasis Network’teki ParaTimes, gizliliği koruyan teknolojiden yararlanarak, kullanıcıların gelir elde etmek için verilerini paylaşmasına ve tamamen gizli tutarken dijital kimlik ve blok zinciri için özel metaverse uygulamaları gibi yeni Web 3 kullanım durumlarının kilidini açmasına olanak tanır.

Ölçeklenebilir, Özel DeFi: Mevcut finansal piyasalardaki trilyonlarca doları alana girmeye hazır olan DeFi pazarı, henüz emekleme aşamasındadır. DeFi’nin genişlemesi, gizlilik, güvenlik ve yüksek ücretler eksikliği ile sınırlıdır. Sonuç, ölçeklenmesi imkansız olan aşırı yüklenmiş ve pahalı bir sistemdir. Oasis Network, DeFi’yi erken benimseyenlerin ötesinde kitlesel pazar benimsemesine genişletebilen bir Katman 1 blok zinciridir. Veri Simgeleştirmeyi Etkinleştirir: Oasis Ağı Verileri Simgeleştirebilir. Bu, blok zinciri için ezber bozan kullanım durumlarının ve ağ üzerindeki tamamen yeni bir uygulama ve proje ekosisteminin kilidini açarak, kullanıcıları yarattıkları değer için ödüllendiren yeni nesil mahremiyet öncelikli uygulamaları güçlendirecek.

Veri Destekli NFT’ler: Oasis’te, gelecek nesil NFT’lerin veri destekli belirteçler olacağına inanıyoruz. Değerin içerdiği verilere bağlı olduğu NFT’ler. Şu anda, NFT’ler çoğunlukla sanat ve müzik gibi statik varlıklar için kullanılmaktadır. Veri NFT’leri bu temel fikri alır ve onu daha dinamik hale getirir. Statik varlıklara sahip olmanın yanı sıra, karmaşık bir veri parçasını depolayan ve temsil eden bir NFT’ye sahip olacaksınız. Bu belirteçler, örneğin finansal kayıtlar ve işlemler, sağlık ve tıbbi kayıtlar vb. gibi hem fiziksel hem de dijital verileri depolayabilir. Veri NFT’leri bu değer alışverişini tersine çevirir. Kullanıcılar, verilerinin kontrolünü ve sahipliğini geri alır. Verilerini NFT’lerine yükleyebilir ve sonra ne yapmak istediklerine, kimin erişimi olup olmadığına karar verebilirler. Gizlilik bu bağlamda kritik öneme sahiptir, aksi takdirde bir tüketici dolandırıcılık veya kötü niyetli faaliyetlerle karşı karşıya kalabilir. İnterneti bugün olduğu yerden taşımak istiyorsak, bu hareketin bir kısmı hassas verileri tutan uygulamaları da bir blok zincirine taşımak zorunda. Oasis Network gibi merkezi olmayan ağlar, çevrimiçi işlemler için şeffaflık sağlar, ancak temeldeki verileri gizli tutar. Oasis Network üzerindeki veri destekli belirteçler ve NFT’ler, akıllı sözleşmelerin gerekli bilgileri doğrulamasına izin verirken özel mülkiyeti mümkün kılar. Bu, varlıkların ve işlemlerin gizli, güvenli tutulmasını ve herhangi bir saldırıya veya üçüncü bir tarafın maruz kalmasına karşı savunmasız kalmamasını sağlar. Oasis Network üzerindeki veri destekli belirteçler ve NFT’ler, akıllı sözleşmelerin gerekli bilgileri doğrulamasına izin verirken özel mülkiyeti mümkün kılar. Bu, varlıkların ve işlemlerin gizli, güvenli tutulmasını ve herhangi bir saldırıya veya üçüncü bir tarafın maruz kalmasına karşı savunmasız kalmamasını sağlar. Oasis Network üzerindeki veri destekli belirteçler ve NFT’ler, akıllı sözleşmelerin gerekli bilgileri doğrulamasına izin verirken özel mülkiyeti mümkün kılar. Bu, varlıkların ve işlemlerin gizli, güvenli tutulmasını ve herhangi bir saldırıya veya üçüncü bir tarafın maruz kalmasına karşı savunmasız kalmamasını sağlar.

Dolaşımda Kaç Oasis Network (ROSE) Coin Var?

Oasis Network ROSE’nin mevcut arzı, toplam 10 milyar ROSE arzı ile 1.5 milyar jetondur. Token dağılımı aşağıdaki gibidir:

 • %23,5 – bahis ödülleri
 • %23 – destekçiler
 • %5 – stratejik ortaklar ve yedek
 • %18,5 – topluluk ve ekosistem
 • %10 – vakıf bağışı
 • %20 – ana katkıda bulunanlar

2,3 milyar jeton , ağı on yıl boyunca güvence altına almak için stake edenlere ve delegasyona ödül olarak otomatik olarak ödenecek . ROSE, Uzlaşma Katmanında işlem ücretleri, stake ve delegasyon için kullanılır. Kullanıcılar, ROSE’u stake ederek Oasis blok zincirini güvence altına alabilir ve %20’ye kadar APY ödülü kazanabilir.

Oasis Network Nasıl Güvenlidir?

Konsensüs katmanı, bağımsız düğümler tarafından işletilen merkezi olmayan bir doğrulayıcı düğüm kümesine sahip, hisse kanıtı (Pos) ile güvenli bir blok zinciridir. Yürütmenin fikir birliğinden ayrılması, sahtekarlık kanıtları kullanılarak güvence altına alınır . Oasis Network’ün Cipher ParaTime’ında düğümlerin, gizli bir ParaTime’da akıllı sözleşme yürütmesi için varsayımsal bir kara kutu görevi gören TEE (Güvenilir Yürütme Ortamı) adı verilen bir tür güvenli bilgi işlem teknolojisi kullanması gerekir. Şifrelenen veriler akıllı sözleşme ile birlikte kara kutuya girer, verilerin şifresi çözülür, akıllı sözleşme tarafından işlenir ve ardından TEE’den gönderilmeden önce şifrelenir. Bu süreç, verilerin gizli kalmasını ve düğüm operatörüne veya uygulama geliştiricisine asla sızdırılmamasını sağlar.

Rose (Oasis Network), merkezi olmayan blok zinciri ağıdır. Verilerin tokenleştirilmesini sağlamak için tasarlanmıştır – bireylerin verilerinin sahibi olmasına ve bunları yönetmesine olanak tanırken, geniş ölçekte veri kullanımının avantajlarının kilidini açar. Oasis Network, ister hassas verileri işlemek için gizli bilgi işlem kullanan bir uygulama, isterse değeri hızla aktarmak için basit bir cüzdan uygulaması olsun, çeşitli hesaplama ihtiyaçları olan geniş bir uygulama yelpazesine olanak tanır.

Rose coin fiyat hareketleri- teknik analiz yorum. 

Rose coin 17.06.2022 tarihinde 0. 04958 dolar seviyelerinden işlem görmekte olup tarihi zirvesi olan 0.5980 dolar seviyesini 10.01.2022 tarihinde görmüştür. Daha önceki yorumumuzda rose coinde 0.19 dolar seviyelerine kadar geri çekilmeler düzeltme olarak kabul edilir ve yükseliş trendi bozulmaz demişiz, ancak; coin piyasasındaki geri çekilmelerden rose coin de nasibini alarak bu destek kırılmış ve ayı piyasasına girmiş ve 13.06.2022 de en düşük  0.04350 doları görmüştür. Rose coinde teknik analiz grafiği aşağıda paylaşılmıştır.  Rose coinde ayı piyasasının sonlanması için 0.077 dolar direncinin aşılması gerekmektedir. 0.04520 dolar bir önce dip seviyesi olup buranın kuvvetli destek olarak çalışacağını umuyoruz. Ancak bu desteğin kırılması ve altında 2-3 gün kapanış yapması ciddi kayıplara yol açabilir.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Bir Cevap Yazın