Genel

Taze Nane Nasıl Uzun Süre Saklanır?

Taze Nane Nasıl Uzun Süre Saklanır?

Taze nane nasıl uzun süre saklanır, bunun üzerine sizlerle bir ipucu paylaşacağım. Özellikle salatalarınızda kullanmak istediğiniz, pazardan aldığınız yeşil naneleri uzun süre taze tutmak için yapmanız gerekenler;

  1.  Öncelikle pazardan aldığınız nanelerin kuru olmasına dikkat edin. Bildiğiniz üzere bir çok yeşillik pazarcılar tarafından, üzerindeki çamur, böcek vs. temizlemek için su dolu kaplara daldırılarak yıkanır. Sizler aldığınız nanenin kuru olmasına dikkat edin.
  2. Pazardan eve getirdiğiniz nanelerin lastiğini çıkarın
  3. Su dolu bir kavanoz veya büyük bir kupa içerisine çiçek demetleri gibi nanelerinizin sapları su içerisinde kalacak şekilde yerleştirin.

Bu şekilde nanelerinizin  buzdolabında saklanmasına göre çok daha uzun süre taze ve bozulmadan kaldığını göreceksiniz. Aşağıda bir hafta sonra bile nanelerin ilk günkü gibi taze kaldığını gösteren fotoğraf  paylaşıyorum. Nane demetinizin uzun süre taze kalmasını sağlamak için, eğer havalar çok sıcak ise yukarıda anlatıldığı gibi su içerisine koyduğunuz nanenizi serin bir ortamda saklamaya özen gösterin. Diğer saklama yöntemleri için “https://www.yasemin.com/pratik-bilgiler/”  bağlantı adresine tıklayabilirsiniz.  Yukarıdaki yöntem benim denediğim ve gayet olumlu sonuç elde ettiğim bir yöntem. Sizler de pratik yöntemleri sitemizde paylaşmak isterseniz yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

 

Yeşil Nane Nasıl Taze Tutulur

Taze Nane Nasıl Saklanır?

Mahlep Nedir?

Dopamin Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Bir Cevap Yazın