Genel

Türkiye’nin En Çok Kazanan YouTube Kanalı

Türkiye’nin En Çok Kazanan YouTube Kanalı

Türkiye’nin En Çok Kazanan YouTube Kanalı; “OyuncakOynuyorum”.  Saving Spot, dünya çapında incelediği verilerle ülke ve bölgelere göre YouTube zenginlerinin  listesini yayınladı. Listeye göre en çok izlenen YouTube kanalları genellikle çocuklara içerik yayınlayanlar.  Türkiye’de de en çok kazanan YouTube kanalı çocuklara yönelik içerik yayınlayan “OyuncakOynuyorum” kanalı. Bu kanal 2012 yılında kurulmuş ve kurulduğu zamandan bu zamana 20 milyon 755 bin dolar gelir elde etmiş. Orta Doğu ve Orta Asya Bölgesi haritası içerisinde verilen Türkiye’nin  en çok kazananına ait görsel aşağıdaki gibi yayınlanmıştır.

Türkiye'nin En Çok Kazanan YouTube Kanalı
Ortadoğu ve Orta Asya YouTube En Çok Kazananları

Dünya çapında en çok kazanan YouTube kanalı da yine çocuklara yönelik  yayınlar yapan bir kanal.   ABD’li “Cocomelon” YouTube kanalı kurulduğu  2006 yılından buyana  tam 282 milyon 769 bin dolar kazandı.

Savin Spot, listeyi dünya haritası üzerinde coğrafi bölgelere ayırarak da yayınlamıştır.  Bu liste, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Merkez Asya, Geri Kalan Asya Ülkeleri ve Okyanusya, Afrika Bölgelerine ayrılmış harita üzerinde de yayınlamıştır.  Ayrıca kanal içeriklerine göre de renklendirme yapılmıştır. Listeye ulaşmak isteyenler için aşağıda link bırakılmıştır.

https://www.digitalinformationworld.com/2022/12/the-richest-youtube-content-creator.html#postimages-1

 

Türkiye’de abone sayısı en çok olan Türk fenomenlerin listesini görmek için aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz.

Youtube’da En Çok Abonesi Olan Türk Fenomenler 2022.

Bir Cevap Yazın